
Hon na čarodějnice
Věřte, že po úvodu to bude jenom horší.
Hon na čarodějnice je nekorektní, okultovní a naprosto (ne)křesťanská zábavná hra pro celou, zletilou rodinu o upalování lidí ve středověku. Trochu jako kdyby Výbušný Koťátka porodily děcko po grupáči s Nadrženýma jednorožcama, Bangem a Kartama proti lidskosti.
Co to sakra čtu?! Úvod, drazí přátelé…Varovali jsme vás!
Křesťanská církev přinesla naší společnosti spoustu vymožeností, ze kterých můžeme těžit dodnes
Například:
- Morální kodex a kázání, jako třeba „Ty po mně kamenem, já po tobě chlebem“
- Křesťanské hodnoty
- Skvělé a nepotopitelné způsoby, jak rozeznat člověka od čarodějnice. A to se 100% úspěšností!
Zdá se to jako ožehavé téma, ale nebojte. Naše hra je založená na křesťanských tradicích a proto si ji každý evropan užije, až z toho bude lapat po dechu.


O čem to teda je?
Stejně tak, jako maj dneska městští policajti kvóty na to, kolik maj rozdat pokut, tak středověcí inkvizitoři měli kvóty na to, kolik mají upálit lidí. Teda..takhle nějak si to zjednodušujeme.
Každý hráč na sebe bere roli inkvizitora, který se snaží za pomoci karet občanů poskládat svoji městskou radu a získat tak dostatečný politický vliv. K tomu však může obviňovat z čarodějnictví libovolné občany na herní ploše a posílat je na hranici. Pakliže se mu někoho podaří upálit, získává za to také body vlivu! Hra končí v moment, kdy některý z inkvizitorů uhájí svoji dominantní pozici.
Obtížnost? Bude tě to bavit?
Kdyby optimální obtížnost po lobotomii byla 1-3 a Stephen Hawking by byl level 11+, tak se naše hra vyskytuje někde na škále mezi 4 a 7. Jinými slovy hru si obtížemi zahrají voliči komunistů, pro ostatní by to mělo být v pohodě.
Podstatnou součástí hráčského zážitku, avšak nijak nutnou, je kreativita každého hráče, která hře může přidat mnohem hlubší rozměr celého zážitku. Ve hře totiž dochází k interakcím, které můžou hráči komentovat svým vlastním způsobem a hra se tak může stát neuvěřitelně vtipně osobní a nebo vytvořit hromady zábavných vzpomínek. Ano, při upalování lidí. Občas je to fakt grilovačka.
Například: Představte si to, jako takový malý roleplaying. Hráč se rozhodne upálit vyloženou kartu občana – “Vesničana”. A místo toho, aby jen suše řekl “obviňuju Vesničana” a hodil kostkou, tak řekne: “Viděl jsem, jak tady Vesničan Honza olizuje ropuchu! To dělaj lidi jen tehdy, když chcou komunikovat s čertama, takže je to čarodějnice!” a pak hodí kostkou. Kostka tak nepůsobí jen jako trapný tichý soudce, ale slyší vaše slova a z hodu kostky se tak stává boží soud. Aneb validace síly vašeho obvinění, nebo očištění!
Pro koho je hra určena?
- Pro všechny, kdo se nebojí jít na hranice samotné legrace.
- Pro milovníky barbeque a černého hůmoru.
- Pro ty, kteří chtějí jít za hranici poznání sebe sama a svých přátel.
- Pro ty, kdo se nebojí spálit.
- Nakonec především pro ty, kdo se nezaleknou ožehavých témat a chtějí na chvíli hodit všechny své starosti za hlavu. Nebo na hranici.
Doporučujeme hrát s lidmi, kteří mají smysl pro hůmor a respektuji tok historie. Pokud si chcete udělat pěknou neděli u babičky, doporučujeme vzít hru třeba do kostela. Jen bacha, aby pak někdo nechytl slinu obnovit starý tradice.

Proč to děláme?
- TLDR: Je to zábava. Bavíme se!
- Žijeme ve společnosti postavené na “křesťanských” hodnotách a chceme lidem připomenout kousek historie a lidské povahy. Nesouhlasíme s násilím a nespravedlností. Tahle hra není o pálení čarodějnic, ani o náboženství, ale o lidské bezohlednosti, hamižnosti a závisti, oportunismu, prohnilosti, temné vynalézavosti a hlouposti. Protože stejně jako ve středověku tehdy, ani v naší hře ve skutečnosti žádné Čarodějnice nejsou! (Možná v rozšíření budou). Hra jako taková je jedna z nejsrandovnějších, co se Vám kdy dostane do ruk, ale stavíme ji na tématu o kterým chceme, aby se lidi trochu zamysleli… Aneb jak svět fungoval tehdy a jak funguje dnes. Je to lepší? Myslíte, že jako lidská společnost máme na čem pracovat?
- Ale nebudeme si hrát s ezosladkým poselstvím na Kazmu, nikde skrytý kamery nejsou a na rovinu vám řekneme ještě jeden, sobeckej důvod: pro prachy! Přejeme si věnovat se našemu koníčku naplno a proto se nebojíme jít s kůží na trh. Víme, že pro někoho naše hra může být trošililinku za hranicí, ale žijeme v šílený době, kdy lidi prodávaj svoje prdy ve skleničce. My chceme vytvářet skutečnou hodnotu, která lidem může přinést zábavu a čas pro sebe, protože deskový a karetní hry jsou skvělý v tom, že k nim potřebujete živý lidi!


Jak se to hraje?
Základní herní smyčka je vesměs velice jednoduchá. Každý hráč má ve svém tahu dvě akce a ty může libovolně kombinovat. Má na výběr tyto možnosti:
- Líznout kartu
- Vyložit (nasadit) občana
- Zahrát kartu Akce
- Obvinit občana z čarodějnictví a pokusit se ho poslat na hranici
- Očistit občana a zachránit ho tak z hranice!
Hej a kdo dneska vlastně chce něco číst? Mrkni na videjko, kde ti všechno řekneme 😉

